Informacje o projekcie
  • Kategoria: Zbiorniki łupinowe
  • Tuliszków : Zbiorniki retencyjne wód opadowych z prefabrykowanych elementów żelbetowych. O średnicy wewnętrznej 16,0 m i pojemności użytkowej równej 1180 m3 dla każdego zbiornika.
Opis projektu

W ramach realizacji projektu dwóch zbiorników reaktorów SBR o średnicy wewnętrznej równej 16,0m z prefabrykowanych elementów żelbetowych „STOLBUD” wykonaliśmy dla oczyszczalni ścieków w Tuliszkowie. Projekt sporządzono w zakresie pozwalającym na wykonanie elementów monolitycznych (płyt dennych i słupów środkowych) oraz robót budowlano-montażowych. Wykonano płyty denne o grubości 35 cm z pogrubieniem pod słupami do 60cm z […]

Więcej informacji o projekcie

W ramach realizacji projektu dwóch zbiorników reaktorów SBR o średnicy wewnętrznej równej 16,0m z prefabrykowanych elementów żelbetowych „STOLBUD” wykonaliśmy dla oczyszczalni ścieków w Tuliszkowie. Projekt sporządzono w zakresie pozwalającym na wykonanie elementów monolitycznych (płyt dennych i słupów środkowych) oraz robót budowlano-montażowych. Wykonano płyty denne o grubości 35 cm z pogrubieniem pod słupami do 60cm z betonu C30/37, niskokalorycznego, wolnowiążącego cementu z dodatkiem włókien PP. W środku każdego ze zbiorników zaprojektowano 4 słupy utwierdzone w płycie dennej z betonu C30/37 zbrojone stalą A-IIIN. Słupy stanowią podparcie dla prefabrykowanego stropu.

Szczegółowe wymiary:
Średnica wewnętrzna – 16,00 m
Średnica zewnętrzna – 16,36 m
Wysokość wewnętrzna – 6,70 m
Pojemność użytkowa – 2 x 1180 m3 – dwa zbiorniki.