Informacje o projekcie
  • Kategoria: Silosy
  • Tończa : Realizacja silosu kiszonki z prefabrykowanych elementów "STOLBUD" w miejscowości Tończa, gmina Liw w 2015 roku.
Opis projektu

W ramach realizowania projektu elektrociepłowni na biogaz o mocy elektrycznej 0,999MW wraz z obiektami towarzyszącymi wykonaliśmy ściany oporowe silosu kiszonki z prefabrykowanych elementów „STOLBUD”. Konstrukcja silosu składa się z prefabrykowanej, płaskiej ściany, poprzecznej belki zapewniającej stateczność elementów w czasie montażu i monolitycznej ławy fundamentowej. Ze ściany wypuszczone będzie zbrojenie główne, które zostanie uciąglone ze zbrojeniem […]

Więcej informacji o projekcie

W ramach realizowania projektu elektrociepłowni na biogaz o mocy elektrycznej 0,999MW wraz z obiektami towarzyszącymi wykonaliśmy ściany oporowe silosu kiszonki z prefabrykowanych elementów „STOLBUD”.

Konstrukcja silosu składa się z prefabrykowanej, płaskiej ściany, poprzecznej belki zapewniającej stateczność elementów w czasie montażu i monolitycznej ławy fundamentowej. Ze ściany wypuszczone będzie zbrojenie główne, które zostanie uciąglone ze zbrojeniem fundamentu. Po ukończeniu ścian wykonana będzie płyta denna z nawierzchnią asfaltową, parametry płyty i połączenia z ławą fundamentową wykonać wg odrębnego opracowania.
W stykach elementów ściennych ukształtowano kanał w którym wytworzone będzie obce pióro z betonu zalewanego po montażu, które minimalizuje efekt „klawiszowania” ścian pod wpływem obciążeń zmiennych.

Geometria:
długość – 80,35 m
szerokość. – 76,05 m
wysokość wew. – 4,10 m
grubość ściany – 0,15~0,35 m
szerokość ławy fundamentowej – 2,70 m
wysokość ławy – 0,25~0,35
maks. ciężar 1 elementu – 6,25 t